Story Cubes

Kochani Czytelnicy, w oczekiwaniu na koniec społecznej kwarantanny przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na umilenie sobie czasu spędzanego w domu. Jedną z gier, które chcemy Wam zaproponować są Story Cubes – Kości Opowieści. Co to Story Cubes?

To prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to sześcienne kostki, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Wykorzystywaliśmy je już w czasie jednej z Nocy Bibliotek i mamy nadzieję, że i u Was się doskonale sprawdzą.

W oparciu o zdjęcie obrazów, które wypadły na kostkach opowiedzcie historię. Zacznijcie od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł Waszą uwagę. Historie, które wymyślicie mogą być zupełnie absurdalne, nie ma złych opowieści, jedyne co Was ogranicza, to Wasza własna wyobraźnia

Raz w tygodniu, będziemy umieszczać na bibliotecznym facebooku zdjęcie losowo wyrzuconych Story Cubes. Bawcie się z nami, układajcie dowolne historie, a może zechcecie się nimi podzielić w komentarzach na naszym fanpejdżu? Zapraszamy!