Spotkanie autorskie z Markiem Kamińskim w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

Podróż, nawet najkrótsza, rozpoczyna się od pierwszego kroku. Jednak, czy zadaliśmy sobie kiedykolwiek pytanie, co nas do tego pierwszego kroku skłania? Czasami dziecięce marzenie wyznacza azymut przyszłego życia. Tak było w przypadku postaci już legendarnej, kojarzącej się z przekraczaniem kolejnych granic i przesuwaniem horyzontu niemożliwego. Jego pierwsze chłopięce podróże imponują – szlak rozpoczęty w wieku ośmiu lat, stopniowo wydłuża, by w wieku zaledwie 15 lat odbyć samodzielny rejs do Maroka… O kim mowa? O Panu Marku Kamińskim, najsłynniejszym polskim podróżniku, afirmującym życie i łączącym w swej działalności determinację zdobywcy z dzieleniem się prawdziwym trofeum – wiedzą o świecie oraz o sobie. Skąd ten nieustający głód wyzwań, mogący wydawać się ryzykanctwem na pograniczu brawury? Jak odnieść zwycięstwo w zmaganiach z samym sobą? O to wszystko już niebawem będziecie mogli zapytać osobiście. MiPBP w Dębicy wraz z DKK, działającym przy Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży z wielką przyjemnością serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Markiem Kamińskim, które odbędzie się 16 listopada (środa) o godz. 17.00 w budynku Biblioteki Głównej na ul. Akademickiej 10.  Podczas spotkania odbędzie się również promocja najnowszej książki zdobywcy dwóch biegunów pt. „Moje bieguny. Dzienniki z wypraw”. Jesteśmy pewni, że odbędziemy z Panem Markiem wspólną odkrywczą podróż. Zapraszamy!

Dla pierwszego na świecie zdobywcy dwóch biegunów nie istnieją wyzwania, które odrzucałyby swoją trudnością. Po raz pierwszy świat usłyszał o nim, kiedy w ciągu jednego roku nasz rodak zdobył dwa bieguny. Później wielu wstrzymywało oddech, będąc świadkami powtórzenia sukcesu razem z Jaśkiem Melą. Wtedy zaczęło do nas docierać, że naprawdę, niemożliwe istnieje, ale tylko w słowniku i to nie w słowniku Pana Marka Kamińskiego. Już jako dziecko, niezwykle ciekawe świata, chłonął go całym sobą, nie przestając zadawać pytań i nie przestał aż do dziś. Jako kilkulatek przeciwstawił się uśmiercającemu marzenia krytycyzmowi, co zaowocowało tak szerokim wachlarzem sukcesów, o których słuchamy z fascynacją i niedosytem. Zdobycie biegunów to zaledwie maleńki wycinek jego osiągnięć. Klejnotami w koronie jego zdobyczy jest Kilimandżaro, Hyana Potosi i Mount Vinson. Pieszo przebył australijską Pustynię Gibsona i Grenlandię.

Balansowanie na granicy życia i śmierci oraz zdanie tylko na siebie poprowadziło do autokonfrontacji, owocującej wypracowaniem metody „Power4Change”, polegającej na poznawaniu i wyznaczaniu granic samego siebie, by móc je łamać i przekraczać, osiągając kolejne cele. Bowiem dla pasjonata kluczowe jest właśnie nie spoczywać na laurach, a sięgać ku gwiazdom.

Książki dla Pana Marka Kamińskiego są bezpiecznym portem, pozwalającymi na uchronienie wewnętrznej łagodności i równowagi. Z kolei w jego książkach – a jest autorem aż kilkunastu pozycji – wątki autobiograficzne nabierają odcienia studium o niezłomnym charakterze podróżnika. Sięgając po nie, otrzymujemy jednocześnie zaproszenie do wspólnego kruszenia braku wiary w siebie i budowania satysfakcjonującego – pełnego – życia. O najnowszej książce opowie nam zam Autor podczas spotkania.

Do zobaczenia !!!