Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży zaprasza na spotkanie z panią Magdaleną Witkiewicz. Magdalena Witkiewicz jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka. Mieszka w Gdańsku.

Zadebiutowała książką „Milaczek” (2008), która szybko znalazła wydawcę i zyskała sympatię czytelników. 

Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki. Nazywana jest specjalistką od szczęśliwych zakończeń. W swoich powieściach porusza tematy samotności, poszukiwania sensu życia, dokonywania niełatwych wyborów. Jej utwory opowiadają o poważnych sprawach w bardzo lekkim stylu.

W Polsce sprzedało się prawie milion egzemplarzy powieści pani Magdaleny.  Jej utwory zdobyły również popularność za granicą.

O uznaniu jej książek świadczą różne wyróżnienia, w tym m.in.: w 2013 r. „Szkoła żon” zdobyła nagrodę główną w plebiscycie „Najlepsza książka na lato” organizowanym przez portal granice.pl. W 2017 r. Jej książka „Czereśnie zawsze muszą być dwie” została Najlepszą  Książką Roku portalu Lubimyczytac.pl

W 2022 roku „Wizjer” otrzymał nagrodę Złoty Kościej dla najlepszego kryminału roku 2021. Ta sama powieść została nominowana do nagrody Bestseller Empiku 2021 w kategorii Audiobook.

Pani Witkiewicz jest autorką książek nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.

Czytelnicy dorośli chętnie sięgają po następujące tytuły: „Jeszcze się kiedyś spotkamy” ; „Listy pełne marzeń”; „Zamek z piasku” ; „Opowieść niewiernej” ; „Szkoła żon” ; „Ósmy cud świata” i wiele innych tytułów. 

 Wśród książek dla dzieci,  popularnością cieszą się następujące książki: „Lilka i Wielka Afera”;  cykl „Banda z Burej”.

Wspólnie ze Stefanem Dardą napisała dwa thrillery z wątkami powieści obyczajowej: „Cymanowski młyn” oraz „Cymanowski chłód”.

Wraz z Anną Seweryn założyła Wydawnictwo FLOW.

Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak powstają pomysły na książki ich ulubionej autorki lub dopiero zaczynają przygodę z twórczością pani Magdaleny Witkiewicz zapraszamy na spotkanie z autorką 06. 09.2022 r. (wtorek)  na godz. 17.00 do MiPBP w Dębicy przy ul. Akademickiej 10.

Będziecie mogli Państwo, porozmawiać z Magdaleną Witkiewicz, podpisać książki i zrobić sobie zdjęcie z autorką.

Serdecznie zapraszamy !