Słodycz papierowych serduszek – Walentynki w Filii nr 3

Czy już samo brzmienie słowa „miłość” powoduje, że zalewa Was fala błogiego ciepła, a Wasze serce trzepocze jak spłoszony szczygieł? A może w Waszych brzuchach unosi się nagle fontanna motyli i pod powiekami ukazuje się twarz ukochanej, najważniejszej dla Was osoby? Miłość dla każdego z nas mieni się innymi kolorami, przywołuje odmienne skojarzenia, lecz jedno pozostaje niezmienne – swoista miękkość, poczucie bezpieczeństwa, kojący spokój i wdzięczność, jaką żywimy dla naszych ukochanych. 14 lutego wielu odrzuca jako wyraz komercjalizacji czegoś tak nieuchwytnego i delikatnego, jak królowa uczuć, lecz nie ulega wątpliwości, że aura dnia zakochanych ma w sobie coś rozkosznie słodko-niewinnego, uroczego i ujmującego szczerością, jak własnoręcznie wykonany prezent. Jeżeli tylko nadarza się okazja, by podarować komuś coś od serca, dlaczego jej nie wykorzystać? Filię nr 3 MiPBP w Dębicy już od tygodnia wypełniała serdeczna atmosfera – zauroczenia, miłości i zakochania. Tutaj, od 6 do 13 lutego na swój sposób przygotowywaliśmy się do dnia zakochanych w plastycznym kąciku, w którym każde Dziecko mogło wykonać walentynkę dla ukochanej osoby. Mamy, tatusiowie, babcie i dziadziowie, kuzynki, rodzeństwo, koledzy z ławki i pierwsze miłości – wszyscy, mający własne miejsce w serduszkach naszych Najmłodszych Czytelników otrzymali prześliczne walentynki, w których artyzm łączy się z potęgą uczucia.

Systematyczni mistrzowie organizacji do walentynek strategicznie przygotowują się dużo wcześniej, romantycy budzą się 14 lutego, by w popłochu szukać prezentu dla swojej drugiej połówki. W Filii nr 3 walentynki trwały cały tydzień, podczas którego w plastycznym kąciku pn. „Zrób swoją Walentynkę” powstawały prześliczne kartki. W kreatywnej strefie na najmłodszych Czytelników czekały wszelkie niezbędne materiały papiernicze: talerzyki, bibuła, sznureczki i patyczki, z których zręczne dłonie wyczarowywały urzekające kartki. Wszystkie łączył motyw serca – czułego, różowo-czerwonego emblematu miłości. Z naszymi najukochańszymi pragniemy się dzielić tym, co najwspanialsze, osłodzić każdy ich dzień i przegonić nawet najmniejszy obłoczek, by niebo pozostało bezchmurne, a nasi najbliżsi wolni od wszelkich trosk. Tę głęboką troskę oraz pragnienie osłodzenia każdej chwili ewokowały łakocie, wypełniające walentynkowe prezenciki. Czy można pozostać obojętnym wobec tak zachwycającego, apetycznego i zarazem poruszającego podarunku? I czy otrzymując własnoręcznie przygotowaną kartkę nadal można narzekać na dzień zakochanych?

Odwiedzające nas Dzieci z wielką chęcią i w pełni zaangażowane wykonywały prace, przelewając w tworzone przez siebie kartki najtkliwsze uczucia. Powstawały wyklejanki, wycinanki, przemyślane i harmonijne prace o jednoznacznym przekazie – każda odzwierciedlała niewinną dziecięcą miłość i imponującą wrażliwość. Niewątpliwe, powstałe w Filii nr 3 walentynki roztopiła serce ukochanych szczerością i być może zaskoczeniem. Miłość możemy okazywać na wiele sposobów, jednak najcenniejsze zawsze będzie bycie razem, wspólne spędzanie czasu, budowanie wspaniałych doświadczeń i wspomnień. Już samo przygotowanie walentynki stanowi dowód tego, jak bardzo nam zależy na tych, z którymi mierzymy się z wyzwaniami codzienności, a co dopiero rzec o momencie, w którym otwieramy kopertę, mieszczącą przeuroczy podarunek?

Dziękujemy serdecznie wszystkim Dzieciom, które skorzystały z zaproszenia do naszego wspólnego świętowania dnia zakochanych. Jesteśmy pewni, że ten drobny, lecz niebywale znaczący wyraz miłości sprawił, że ukochani naszych najmłodszych Czytelników poczuli się wyjątkowi, ważni i docenieni. W dniu zakochanych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom poczucia spełnienia, otulenia bezpieczeństwem i miłością – również tą płynącą z naszego własnego serca.