„Siostry służebniczki oczami najmłodszych mieszkańców powiatu dębickiego” – konkurs plastyczny z okazji 140 lat sióstr służebniczek w Dębicy

Choć obecność bliskich naszym sercom osób częstokroć wydaje się oczywista, warto pochylić się nad nią na dłużej i z wdzięcznością poznać jej historię. Ziemia dębicka od 140 lat cieszy się obecnością i opiekuńczością sióstr służebniczek, które już od przybycia na zaproszenie hrabiostwa Raczyńskich roztaczały troskliwą opiekę nad najmłodszymi, wychowując i nauczając swoich podopiecznych. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy serdecznie zaprasza wszystkie Przedszkolaki oraz Dzieci z klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym pt. „Siostry służebniczki oczami najmłodszych mieszkańców powiatu dębickiego”. Wydaje się, że nikt, tak jak dzieci z ich niewinnością i czystością spojrzenia nie uchwyci istoty bezinteresownej miłości, okazywanej przez duchowe córki błogosławionego Edmunda Bojanowskiego już od niemal półtora stulecia. Jak najmłodsi mieszkańcy powiatu dębickiego sportretują cierpliwe opiekunki? Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zadaniem przedszkolaków i uczniów klas nauczania początkowego jest przygotowanie pracy dowolną techniką – farbami, kredkami, pastelami czy wycinanek lub kolaży – odzwierciedlającej ich spojrzenie na siostry służebniczki. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jaki wizerunek sióstr dzieci noszą w swoich serduszkach.

Prace będziemy oceniać w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – dzieci z grup przedszkolnych;

II kategoria – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

Na Wasze prace czekamy do 9 listopada 2022 r.

Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszenia dostępne tutaj:

Konkurs plastyczny dla dzieci dołącza do wielu innych wydarzeń, upamiętniających przybycie sióstr służebniczek na ziemie dębickie. Na Placu Solidarności już teraz możemy zgłębiać historię Zgromadzenia dzięki wystawie plenerowej pt. „Siostry Służebniczki – 140 lat w życiu społecznym i w krajobrazie miasta”, prezentującą jego burzliwe i zmienne losy,  a 16 listopada odbędzie się sesja naukowa. Cały najbliższy rok obfitować będzie w różnorodne popularyzujące wiedzę o charyzmacie sióstr służebniczek oraz naszej Małej Ojczyźnie, a jednocześnie aktywizujące inicjatywy, podkreślające duchowe dziedzictwo naszych ziem, pielęgnowane przez siostry.