Sieć na kulturę – teraz Wy! Szkolenia „Kompetencje Medialne” dla dzieci i młodzieży

Pokolenie naszych Dzieci to generacja „multi” – multimedialna oraz multizadaniowa. Często to właśnie nasze one uczą nas korzystania z dobrodziejstw innowacji technologicznych, a przy tym zaskakują podzielnością uwagi, która umożliwia im wykonywanie kilku czynności jednocześnie. Zdumieni spoglądamy, jak nasze dzieci łączą ze sobą obowiązki domowe, szkolne i równolegle nie odmawiają sobie rozrywki. Niejednokrotnie martwi nas zanurzenie w interaktywnym, może obcym dla nas świecie. Do tej pory z pewnością wielu z nas szukało taktyki, pozwalającej ograniczyć fascynację, często wręcz niezdrową, światem multimediów. Jak ujarzmić obawy? Jak przygotować dziecko do rozsądnego korzystania z komputera oraz Sieci? Jak szybko i efektywnie poznać narzędzia niezbędne do nauki online? Z pomocą przychodzi nam projekt Sieć na kulturę. Miło nam poinformować, że właśnie dotarliśmy do II etapu projektu prowadzonego przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Przystępujemy zatem do rekrutacji! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 7 stycznia 2021 r.

Na pierwszym etapie rozwojowego projektu to my, pracownicy MiPBP w Dębicy podnosiliśmy swoje kompetencje dla Was. Teraz czas na naszych najmłodszych Czytelników, by właśnie oni mogli wziąć udział w zajęciach stwarzających realne perspektywy, warsztatach, po których pozostaną doświadczenie i umiejętności. To nie wszystko, ponieważ zostaniemy wyposażeni w niezbędne dla nauki narzędzia – sześć laptopów. Za pośrednictwem Teams Uczestnicy  dowiedzą się, jak roztropnie i bezpiecznie użytkować narzędzia cyfrowe, niezbędne nie tylko w szkole oraz zapoznają się z netykietą. Jeżeli Wasze Dziecko chciałoby się nauczyć, jak tworzyć prezentacje multimedialne lub estetyczne i wymowne grafiki, to projekt dla Was! A może twoja Pociecha potrzebuje zapoznać się z podstawami arkuszy kalkulacyjnych lub edytorów tekstu? Może marzeniem Twojego Dziecka jest zostać freelancerem lub trendesetterem i zależy Wam na nauce sztuki kreacji wizerunku? Tego wszystkiego dowie się podczas zajęć w ramach szkolenia „Kompetencje medialne”, dostępnego bezpłatnie w ramach Projektu „Sieć na kulturę w podregionie tarnobrzeskim”.

Zapraszamy serdecznie Dzieci w wieku 10-14 lat na wyjątkowe zajęcia online. Na tym II szczeblu projektu Uczestnicy spędzą razem 31 inspirujących godzin lekcyjnych, podczas których znajdzie się miejsce na wiele, ale z pewnością nie na nudę.

Swoistym zwrotem akcji, wymuszonym przez pandemiczną rzeczywistość stała się konieczność korzystania z komputera i Internetu, kiedy nie istnieje bezpieczniejszy sposób udziału w zajęciach szkolnych. Forma warsztatów, proponowana przez FWZR pozwoli naszemu Dziecku ustosunkować się do nowo nabytej wiedzy i określić, czy rzeczywiście ta sfera jest dla niego przyszłościową. Zajęcia odbędą się pod okiem wykwalifikowanego i pełnego pasji trenera, który poprowadzi zajęcia w sposób atrakcyjny i nie zniechęcający do nowych narzędzi. Wręcz przeciwnie – ośmieli, rozbudzi entuzjazm i zmotywuje do samodzielnego pogłębiania i rozwijania wiedzy oraz nabytych umiejętności. A komputer naprawdę potrafi być ciekawym i twórczym narzędziem.

Serdecznie zachęcamy Rodziców do kontaktu z Bibliolandią, by poznać więcej szczegółów i zapisać żądnego wiedzy Czytelnika na zajęcia. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.  

Każde dziecko, które weźmie udział w projekcie dostanie piękny dyplom oraz  niespodziankę.

Więcej dowiecie się pod numerem telefonu 14 683 35 04 w. 17. Możecie także pisać na adres mailowy bibliolandia@mbpdebica.eu.

Przed rozpoczęciem szkolenia musimy skompletować dokumenty uczestników w postaci deklaracji oraz oświadczenia. Pobierzecie je tutaj:

  • Deklaracja i oświadczenie dla dzieci poniżej 13 r. ż. (wypełnia rodzic / opiekun prawny)

DEKLARACJA

OŚWIADCZENIE

  • Deklaracja i oświadczenie dla dzieci powyżej 13 r. ż. (wypełnia rodzic / opiekun prawny)

DEKLARACJA

OŚWIADCZENIE