Przyjdź porozmawiać! Dyskusyjny Klub Książki dla Młodzieży – SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

Czy co najmniej raz w ciągu dnia przez Twoją głowę przebiega myśl, że bardziej wolisz spędzać czas z postaciami literackimi, niż z ludźmi? Czy zdarza Ci się składać bezcenny nocny sen w ofierze zaczytaniu pasjonującej książki, a zresztą i tak nie zaśniesz, jeżeli nie dowiesz się, co dalej? Czy spomiędzy stron Twoich książek wystaje nieskończenie wiele zakładek i znaczników? Czy masz specjalny zeszyt, w którym zapisujesz ważne cytaty? A może spędzasz godziny scrollując bookstagram albo przeglądając recenzje najnowszych publikacji? Czy zanim wypożyczysz lub kopisz książkę, sprawdzasz, co o niej myślą inni? Uwielbiasz godzinami tworzyć listy książek do przeczytania, a wszystkie książki kończą się dla Ciebie przedwcześnie i po przeczytaniu kolejnego tomu długo nie możesz dojść do siebie? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałaś_łeś twierdząco, z pewnością jesteś znakomitym kandydatką_em do Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży.

Serdecznie zapraszamy wszystkich książkoholików w wieku od 14 lat na pierwsze spotkanie młodzieżowego DKK, które odbędzie się 28 kwietnia o godz. 16.00 w pokoju nr 9 w Budynku Głównym MiPBP w Dębicy. Gorąco zapraszamy wszystkich zakochanych w literaturze – niezależnie od tego, czy należysz do pochłaniaczy, pożeraczy, kolekcjonerów czy smakoszy, czy lubisz mówić, czy tylko słuchasz, czy jesteś entuzjastką_ą fantastyki, mrożących krew w żyłach opowieści, nastrojowej, wręcz lirycznej prozy lub światowej klasyki. 

W naszej Bibliotece działają już DKK dla Dorosłych oraz dla Dzieci. Brakowało nam jedynie środkowego ogniwa, by dopełnić generacyjny krąg, jednak nasi nastoletni książkoholicy nie muszą już dłużej szukać miejsca, w którym będą mogli opowiadać o swych wrażeniach po przeczytaniu książek. Już niebawem rozpoczniemy comiesięczne spotkania, podczas których zachwycać będziemy się słowem pisanym, dzielić emocjami uwolnionymi dzięki opowieściom, dyskutować, polemizować, wzdychać do kolejnych książek i planować czekające nas beletrystyczne uniesienia. W życzliwej atmosferze ożywianej naszą największa pasją – literaturą – będziemy poszerzać swoje czytelnicze horyzonty, racząc się aromatyczną herbatą i słodkościami.

Podczas naszych dyskusji obowiązywać będzie kodeks zasad, gwarantujących możliwość nieskrępowanych wypowiedzi, zapewniających szacunek i poczucie bezpieczeństwa w przyjaznej przestrzeni, inspirującej, otwierającej na nowe wrażenia i pogłębiającej naszą wiedzę oraz podsycającej głód na więcej.

Brakuje tylko Ciebie! Do zobaczenia w ostatni piątek kwietnia!