Podziękowania dla animatorów kultury

29 maja obchodziliśmy Dzień Działacza i Animatora Kultury, święto osób, które swoją pracą upiększają codzienne życie, promując tradycję i kulturę regionu.  Z okazji Dnia Działacza i Animatora Kultury  w dniu 7 czerwca w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odebrali podziękowania  m.in. instruktorzy, organizatorzy festiwali, muzycy, twórcy zespołów teatralnych, tanecznych i muzycznych oraz bibliotekarki.

Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk na ręce dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy Moniki Rojek-Kałek  oraz pracowników instytucji wręczył podziękowania za ubiegłoroczną pracę w trudnym czasie pandemii w naszym mieście. Praca w kulturze jest swego rodzaju służbą, wymaga ogromnego zaangażowania i poświęcenia.

W tym szczególnym dniu, wszystkim twórcom i animatorom życia kulturalnego, a w szczególności pracownikom Biblioteki  dziękuję za pełną zaangażowania pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa, za twórcze i oryginalne inicjatywy kształtujące wizerunek naszej małej ojczyzny. – powiedziała Monika Rojek-Kałek, dyrektor MiPBP w Dębicy.

Zdjęcia: UM Dębica