Poczytajmy wspólnie pod chmurką! – wakacyjne zaczytanie z dębicką biblioteką

Po co nam lato? Po to, by jeszcze więcej czytać! Z nami nie uronisz ani jednej strony i nie ominie Cię ani jedna literacka przygoda, jeżeli tylko… dasz się zaprosić. Wcale nie musisz wybierać albo książki, albo pikniku, albo czytania, albo korzystania ze słońca. Wszystkie albo zamieniamy na I. Nie czekaj i przyjdź na wakacyjne zaczytanie z dębicką biblioteką i spędź z nami lato, wypełniając je tym, co najpiękniejsze – urodą, natury, sztuki i literatury. Odwiedzajcie nas codziennie w godz. 11.00-13.00, by na dwie godziny przenosić się do kolejnych królestw powstałych w Ogrodzie Sztuk przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy (ul. Akademicka 10). Zabierz swoje zaczytane Dzieci, zaproś przyjaciół i bądź pewien, że na dwie magiczne godziny wstąpisz do ogrodu pełnego niespodzianek. Czytanie oraz pobudka wyobraźni i kreatywności – oto nasz plan na te wakacje. Nasze letnie zaczytanie urozmaicą nam niezliczone zabawy, zagadki i warsztaty kreatywne, wprowadzające najmłodszych w świat literatury i podsycające ich pasję. Ciekawi planu dnia? Rozpoczniemy od błogiego czytania na trawie, następnie poznamy autorów naszej przepysznej literackiej uczty oraz ilustratorów. Całość pozwoli nam przekierować energię i uwagę Dzieci na zajęcia kreatywne, gry i zabawy, prowadzone przez panie bibliotekarki. Dacie się namówić?

Szczegóły poniżej

W przypadku niepogody wydarzenie będą odwołane.

PROGRAM

Nieoczywiste poniedziałki – 1, 8, 15, 22, 29 lipca; 5, 12, 19 sierpnia
Czytamy interaktywnie! – książeczki zachęcające Dzieci do wkroczenia na ścieżki logicznego myślenia i oferujące różnorodne możliwości zabawy

Wtorki – zwierzaki i stworki! 2, 9, 16, 23, 30 lipca; 6, 13, 20 sierpnia
Mój przyjaciel Fafik – lektura książeczek poświęcona najróżniejszym zwierzakom. Dzieci poznają przygody i perypetie zwierzątek, ich relacje z otaczającym światem i człowiekiem.

Serdeczne środy – 3, 10, 17, 24, 31 lipca, 7, 14, 21 sierpnia
Poznaję emocje – książeczki o emocjach. Dzieci śledząc historie bohaterów uwikłanych w rozmaite sytuacje, uczą się sposobów definiowania oraz zarządzania emocjami.

Roześmiane czwartki – 4, 11, 18, 25 lipca, 1, 8, 22 sierpnia     
Bajki na dobry nastrój –  lektura książek na poprawę humoru.

Piątki – baśniowe zakątki– 5, 12, 19, 26 lipca, 2, 9, 16, 23 sierpnia
Wróżki, smoki, krasnoludki i inni – legendy, podania i baśnie z całego świata. Dzieci poznają literaturę, stanowiącą element rodzimej kultury poszczególnych państw.