Narodowe Czytanie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

W ubiegły piątek 25 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy przy ul. Akademickiej odbyło się Narodowe Czytanie z udziałem zaproszonych gości. W tym roku tekstem czytanym była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Każdy z gości otrzymał na własność egzemplarz tej książki z pieczątką Narodowego Czytania na pamiątkę. Książki okazały się pomocne, gdyż w dalszej części przeprowadzony został quiz ze znajomości lektury.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja na temat  e-usług w bibliotece. Nasi goście obejrzeli krótki film „Jak korzystać z katalogu elektronicznego”  i dowiedzieli się jakie możliwości stwarza wprowadzenie e-usług.

Ostatnim punktem wieczoru było podsumowanie konkursu pt. ”Biblioteka nowych możliwości”. Zadaniem uczestników konkursu była prezentacja i promocja e-usług w bibliotece w formie komiksu. Na konkurs wpłynęło 30 prac z kilku szkół: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy oraz Niepubliczna Szkoła Weldon School.

Laureaci konkursu:

Kat.: I kl. IV – VI

I miejsce Amelia Kuczyńska

II miejsce Julia Osiniak

III miejsce Nikoletta Bizoń

Wyróżnienie Maja Sokół

Nagroda specjalna Wojciech Wyszyński

II kat.: kl. VII – VIII

I miejsce Zuzanna Krzyś

II miejsce Zuzanna Cwanek

III miejsce Wiktoria Gredys

Wyróżnienie Adam Jezuit, Kinga Jezuit

Nagroda specjalna Zofia Szczęsna

Na koniec uczestnicy konkursu pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Wieczór z pewnością był niezwykły i pełen wrażeń, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.