Lekcja online pt. „Miś Wojtek. Żołnierz II Korpusu”

12 maja br. (środa) o godz. 10.00 Biblioteka zaprasza na spotkanie online młodzież klas 4-6 szkół podstawowych pt. „Miś Wojtek. Żołnierz II Korpusu”. Wśród wielu pasjonujących opowieści z okresu II wojny światowej nie brakuje i takich, w które po prostu trudno uwierzyć. Na szczególną uwagę zasługuje opowieść o Wojtku niedźwiedziu brunatnym, który stał się żołnierzem w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez generała Władysława Andersa. Wojtek brał udział w bitwie o Monte Cassino, a w jednostce nadano mu stopień kaprala.

Spotkanie odbędzie się w ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie, które poprowadzi pan Maciej Rędziniak z Biura Edukacji Narodowej, pasjonat i znawca historii.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, lekcja historii odbędzie się w formie online za pomocą platformy ZOOM.

W spotkaniu można wziąć udział po kliknięciu w link, który aktywny będzie 12 maja br.:  https://us02web.zoom.us/j/85951693741

Wymagania techniczne niezbędne do uczestnictwa w spotkaniu:

– urządzenie mające dostęp do sieci Internet;

– poprawnie skonfigurowana przeglądarka obsługująca pliki cookies (proponowane przeglądarki: Mozilla Firefox, Chrome);

– aplikację ZOOM można pobrać ze strony  https://zoom.us/download#client_4meeting, z Google Play lub App Strore. Osoby, które nie chcą instalować oprogramowania, mogą także pobrać wtyczkę do Zooma w Google Chrome.

Udział w lekcji online jest bezpłatny.