Kronika Małego Czytelnika – Wakacje z Miejską i Powiatową Biblioteką w Dębicy

Jakie miejsce jest idealne, by stało się początkiem nawet najdalszej podróży? Skąd przenieść się możecie nie tylko w najodleglejszy zakątek planety, ale i całej galaktyki? Gdzie spotykają się ze sobą baśniowe postacie i ukochani bohaterowie czarodziejskich opowieści, w których dobro zwycięża zło? Oczywiście w bibliotece! To wyjątkowe zaczarowane królestwo, w którym rolę dobrych wróżek i czarodziejów pełnią Bibliotekarze, a dzieciaki z błyszczącymi oczyma chłoną wiedzę.   

 W minionym tygodniu nasza bibliotekę odwiedzili niezwykli i pełni uroku Goście – dzieci z Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids. Naszymi towarzyszami i przewodnikami była niezwykła para – Bolek i Lolek. Wspólnie ze słynącymi z odwagi i ciekawości świata chłopcami zwiedziliśmy odległą Australię. Dzięki podróżnikom dowiedzieliśmy się o tak nieprawdopodobnych zwierzątkach, jak dziobak i kolczatka. Nauczyliśmy się, że miś koala nie jest żywa przytulanką, pomimo mylącego wyglądu ślicznego puszystego niedźwiadka, a pies dingo żyje w dużych stadach i lepiej go nie zaczepiać. Z fascynacją przyglądaliśmy się prawdziwemu smokowi, agamie oraz przemierzaliśmy stepy, porośnięte wysoką trawą i akacjami. Przezwyciężyliśmy początkowy strach i nauczyliśmy się razem z Aborygenami, czym jest bumerang oraz jak opatrzyć rany w niesprzyjających warunkach. Wspólnie rozwiązywaliśmy niezliczone zagadki, przy czym nikt tak szybko nie podaje rozwiązań, jak nasi rezolutni sąsiedzi z Przedszkola Weldon Kids. Z ekscytacją wymienialiśmy wrażenia i dzieliliśmy się wiedzą na temat odległych Antypodów.

Wspólne chwile z Przedszkolakami z Weldon Kids to jednak nie jedyna okazja, by dzieci odwiedziły bibliotekę. Z przyjemnością wyruszamy dziś na Wakacyjna Przygodę z Miejską Biblioteką. Dziś, pośród radosnego śmiechu, poznawać będziemy fascynujące sekrety biblioteki. Na edukacji jednak się nie skończy, ponieważ zamierzamy się świetnie bawić i zaprzyjaźniać, podczas wspólnych integracyjnych zabaw – zgadywanek, gier, a nawet… czarów! Nasze zajęcia trwać będą od 10.00 do 13.00 i nie mamy nawet cienia wątpliwości (choć w takim upale przydałby się jakikolwiek cień), że będzie to niezapomniany czas! Dzieciom i Rodzicom serdecznie i promiennie dziękujemy!