„Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na Wspólne Czytanie”. MiPBP w Dębicy w gronie laureatów

Drodzy Czytelnicy, dziękujemy! Jesteśmy Wam wdzięczni za pomoc i zaangażowanie, dzięki którym Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy trafiła do grona nagrodzonych w konkursie „Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na Wspólne Czytanie”. Wasze wsparcie oraz poświęcany codziennie czas pozwoliły nam zebrać aż 997 głosów. To bardzo dużo! Wspólnie zdobyliśmy 88. lokatę i zestaw książeczek do rodzinnego zaczytania o wartości 1000 złotych, a także papierowy teatrzyk Kamishibai. Trudno opisać nasze radosne zaskoczenie oraz satysfakcję ze wspólnego zwycięstwa. To nasz pierwszy udział w wyjątkowym i ważnym konkursie, wspierającym ideę wspólnego czytania Rodziców i Dzieci, lecz z pewnością nie ostatni. Z tak wspaniałym i wytrwałym zespołem wsparcia możemy naprawdę wiele!

Będąc pośród 300 wyróżnionych bibliotek, jesteśmy dumni z tak szerokiego i wiernego grona sympatyków, jakie tworzycie, Drodzy Czytelnicy. Wasz odzew jest dla nas największą nagrodą i zaszczytem. Zwycięstwo uskrzydla – to pewne. Jednak jeszcze ważniejsza jest świadomość wspólnego działania i dążenia do tego samego celu. Wasze codzienne wizyty, zwłaszcza rodzinne, przywołują uśmiech, rozmowy z Wami inspirują i sprawiają, że biblioteka staje się miejscem niezwykłych spotkań. Współtworzymy przestrzeń, której istotą jest porozumienie i otwarcie na potrzeby innych, rozwijanie wrażliwości estetycznej i etycznej.

Podobnie, książki to coś dużo więcej, niż tylko zwykłe przedmioty. Każda przyjemność jest tym głębszą i silniej ubogaca, jeżeli współdzielimy ją z kimś bliskim naszemu sercu. Dlatego też tak istotne jest czytanie razem z Dzieckiem. Wierzymy, że  nasza wspólna wygrana zachęci Was do jeszcze częstszych odwiedzin i wyboru książeczek, które staną się nie tylko oknem na świat, ale i siebie wzajem. A książeczek niebawem przybędzie! Dzieci, Rodzice i Dziadkowie spotykajmy się, chociaż na kwadrans, by celebrować wspólny rytuał zaczytania, zbliżyć się do siebie, wyciszyć i po prostu – być razem w królestwie wyobraźni.

Drodzy Czytelnicy, dziękujemy serdecznie – wszystkim i każdemu z osobna za Wasze niesamowite wsparcie. Doceniamy Waszą obecność – bez Was biblioteki byłyby tylko pustymi gmachami.