Już trzeci rok z platformą Legimi – kody dostępu w MiPBP w Dębicy

Dyskusja między miłośnikami tradycyjnej papierowej książki a sympatykami jej elektronicznej wersji trwa i prawdopodobnie na zawsze pozostanie nierozstrzygnięta. Na pytanie, którą formę zaczytania preferujemy nawet nam, bibliotekarzom, niełatwo odpowiedzieć, zwłaszcza, odkąd poznaliśmy Legimi. W MiPBP w Dębicy rozpoczynamy już trzeci rok z platformą, dzięki której platformie mole książkowe zyskują dostęp do tysięcy ebooków i audiobooków. To rozwiązanie idealne dla tych, którzy z książką się nie rozstają, chcą mieć ja zawsze przy sobie i wykorzystać nawet najkrótszą chwilę na przeczytanie kilku zdań. Wielu z Was mówi nam wprost: Legimi dzieli doświadczenie czytelnicze na dwie epoki. Kto raz spróbował, nie chce kończyć swojej przygody. Cieszymy się więc, że w tym roku pula kodów, które możemy podzielić między Was wzrosła do 50, a sezon z Legimi otwieramy już niebawem, bo 1 lutego. Lojalnie uprzedzamy – Legimi uzależnia!

Wielu naszych Stałych Czytelników doskonale zna działanie platformy, na którą pomysł zrodził się w 2007 r., a wcielony w życie został zaledwie dwa lata później. W MiPBP w Dębicy kody do wypożyczalni ebooków i audiobooków przyznajemy od lutego 2020r. W tym roku mamy aż 50 kodów do rozdysponowania dla naszych Czytelników. Legimi to prawdziwa utopia dla miłośników czytania. Dzięki platformie zyskujemy dostęp do niezliczonych publikacji, co tylko podsyca apetyt pożeraczy książek. Nawet, jeżeli jesteś urodzonym bibliofilem, kochającym zapach tradycyjnej książki i szmer przewracanych stron, warto dać szansę temu innowacyjnemu rozwiązaniu, zwłaszcza jeśli nie lubisz dźwigać, załamywać grzbietów książkom albo planujesz zminimalizować ilość posiadanych przedmiotów. Tak, jak nikt inny wiemy, że z książkami trudno się rozstać, ale przyznajmy szczerze – często wiele zakupionych tomów nas nie satysfakcjonuje, inne kurzą się na półkach, ponieważ czasu wcale nie przybywa, a tytułów do przeczytania, owszem. Ponadto, ani regały, ani nasze mieszkania nie są z gumy. W sukurs przychodzi Legimi, do którego plusów z niewątpliwie należy fakt,  że wiele premier pojawia się na niej tego samego dnia lub nawet kilka dni wcześniej, od daty, w której można kupić w księgarni papierową wersję książki. Zatem to doskonała alternatywa dla tych, którzy nie lubią czekać.

Z Legimi można korzystać na komputerach, czytnikach i telefonach, a ze smartfonem mało kto z nas obecnie się rozstaje. Mieć cały książkowy wszechświat w maleńkim urządzeniu? To możliwe! Co więcej, po pobraniu ebooka można czytać daną pozycję nawet offline, a aplikacja sama przypomni o konieczności aktualizacji statusu konta. Aplikacja pozytywnie zaskakuje domyślnością i intuicyjnością. Nawet nowi, niewtajemniczeni w świat technologii Czytelnicy nie potrzebują wyjątkowych instrukcji, by się zorientować, jak rozpocząć lekturę i z ekscytacją układają książki na wirtualnej półce.

Kolejny sezon z Legimi uznajemy za otwarty. Pamiętajcie, że liczba kodów dostępnych w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży jest ściśle ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, więc serdecznie zapraszamy zainteresowanych Czytelników w każdy pierwszy dzień nowego miesiąca od godz. 9.00 do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży, przy ul. Akademickiej 10. Więcej możecie dowiedzieć się tutaj: KLIK!

Teraz jedynym problemem, jaki przed nami staje, to decyzja, którą spośród tysięcy książek wybrać?