Ile wiesz o moralności… „Moralności Pani Dulskiej”? Quiz z okazji Narodowego Czytania

Przygotowany przez nas quiz dostępny jest tutaj i wystarczy przesłać zrzut ekranu z ostatniego etapu na Messenger naszej Biblioteki. Czy to nie jest zachwycająco łatwe?

Konkurs trwa do przyszłego czwartku, 23 września 2021 r. Na podstawie nadesłanych printscreen’ów wyłonimy najlepszych znawców tematu, a ambitni laureaci zostaną wyróżnieni nagrodami, wręczonymi podczas celebracji wieńczących akcję Narodowego Czytania w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Dębicy, 23 września, o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszając wszystkich Czytelników do wzięcia udziału w trzeciej konkurencji, wierzymy, że będzie to dla Was inspirująca okazja do głębszego poznania historii „Moralności pani Dulskiej”, przyjrzenia się bohaterom dramatu oraz skonfrontowania z przekonaniami na temat poziomu własnej wiedzy. Umówmy się bowiem, jak daleko sięga wiedza przeciętnego człowieka ponad ugruntowane postrzeganie utworu, który często spłyca się interpretacją jako kanoniczne, owszem, ale często powierzchownie poznane dzieło, będące satyrą na mieszczański faryzeizm? Quiz to równocześnie test wiedzy i impuls do zatopienia się w refleksji, może nawet literaturoznawczego śledztwa… Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak poradzicie sobie z pulą pytań: które będzie dla Was zaskoczeniem, a które rozbawi Was swą oczywistością. Mamy nadzieję, że połączenie rekreacyjnej formy łańcucha zagadek, skłaniającej do poszerzenia zasobów informacji przypadnie Wam do gustu i czekamy na wyniki próby Waszej wiedzy, kto wie – być może już eksperckiej?