Ile wiesz o białych świętach? Rodzinna zabawa

W adwentowym kalendarzu ubywa okienek, a w naszych domach przybywa świątecznych dekoracji. Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Śnieżystej aurze przeciwstawiają się nasze wewnętrzne ciepło i życzliwość, wypełniając serca głęboką wiarą w spełnienie najskrytszych marzeń. Akompaniuje nam repertuar bożonarodzeniowych przebojów, a świąteczną krzątaninę umilamy sobie lekturą nastrojowych książek, których akcja toczy się w malowniczej scenerii białych świąt. Drodzy Czytelnicy, dziś, na tydzień przed Gwiazdką, mamy dla Was skromny prezent – rodzinny świąteczny quiz. Mamy nadzieję, że taki nietuzinkowy podarunek uprzyjemni Wam i Waszym Najbliższym któryś z nadchodzących wieczorów.

Przed Wami seria pytań, które sprawdzą, jak dobrze znacie świąteczne zwyczaje. Każdy wie doskonale, że sygnałem do rozpoczęcia wieczerzy wigilijnej jest srebrzysty blask pierwszej gwiazdki i ile potraw powinno pojawić się na stole. Wiemy również, że przy naszych stołach w każdej chwili może pojawić się strudzony wędrowiec. Ale czy wiecie, jaka jest symbolika wigilijnych potraw? I jakie imiona nosili mędrcy ze Wschodu? A po co pachnące sianko pod obrusem? Zatrzymajmy się wspólnie na moment nad serią kilkunastu pytań, które być może zainspirują Was do świątecznych wspomnień, podzielenia się tradycjami, które kultywujemy. Warto przekazywać od najmłodszych lat naszym Pociechom wiedzę o każdym z elementów pełnych magii świąt, spowitych aurą wzajemnego zrozumienia i troskliwości. Porozmawiajmy, bo być może w Waszych Rodzinach powstały własne rytuały, harmonizujące z naszą tradycją, których przestrzegacie i bez których nie wyobrażanie sobie świąt?

Jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszych rodzinnych opowieści i życzymy powodzenia w rozwiązywaniu quizu. Z pewnością seria pytań to pełen śmiechu test naszej wiedzy, ale i okazja do głębszego poznania samych siebie. Wierzymy również, że to także impuls, by pielęgnować nasze dziedzictwo i nie poprzestawać wyłącznie na zewnętrznej otoczce świat. To czas dla nas i celebrowania naszej pamięci o Bliskich oraz o przeszłości.

Czas na QUIZ! Zaczynamy!