Dzień Dziecka z Podkarpackim Stowarzyszeniem dla Aktywnych Rodzin

Dziś, kiedy wszędzie dokoła nas rozbrzmiewa radosny głos dzieci, jeszcze silniej zwracamy uwagę na to, jak bardzo brakuje nam dziecięcego śmiechu na co dzień. Dzień Dziecka stanowi święto ważne, ponieważ uwrażliwia na dziecięce potrzeby oraz dbałość, by dzieciństwo rzeczywiście było dzieciństwem – czasem beztroskiej zabawy, tysięcy pytań oraz nauki. I właśnie w Dzień Dziecka mogliśmy poczuć się jak nasi najmłodsi Czytelnicy, dzięki wspaniałemu podarunkowi od Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin. Dziękujemy za niespodziankę! W paczce po same brzegi wypełnionej książkami, czekają zestawy trzech publikacji: „Dogadamy się! Ми порозуміємось!”, „Leon, Zuzia i słowo na literę I”, a także „Natalia, Artem i słowo na literę I” autorstwa Jana Markovićia i Adama Studzińskiego. Każda z książeczek zniewala wymownymi ilustracjami, emanującymi emocjami, jakich dostarczają nam pouczające publikacje, a wrażenia towarzyszą nauce niezwykle cennych i kruchych wartości: akceptacji, tolerancji, wyrozumiałości oraz gotowości do poznania drugiej osoby. Historie pokazują odbiorcom, że dzieci, nawet te tak bardzo różniące się od nas samych, także odczuwają smutek, strach, marzą o wspólnej zabawie z rówieśnikami i… tęsknią. Tak, ponieważ w gruncie rzeczy znamy już bohaterów opowieści – to Dzieci uchodźcze, z którymi wspólnie świętujemy już drugi Dzień Dziecka oraz my sami.

Książeczki już niebawem będą dostępne w naszej Bibliotece.

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin tworzy zgrany zespół Osób o wielkich, otwartych na potrzeby innych sercach. Różnice między Członkami PSAR jedynie zacieśniają więzi i poszerzają perspektywę, dzięki której możemy uczyć się świata z empatią, umacniać swą inteligencję emocjonalną, aktywnie uczestnicząc w życiu naszej lokalnej społeczności i ciesząc się z jej wewnętrznej różnorodności.

Melodyjny dziecięcy śmiech to skuteczne lekarstwo dla nas, dorosłych i to właśnie naszej czułej troski potrzeba, byśmy mogli jak najczęściej korzystać z tej wyjątkowej terapii. Podarowane nam książeczki śmiało mogą być pierwszym krokiem na naszej drodze do uczenia się i wzmacniania tolerancji oraz akceptacji.  Publikacje już niebawem będą dostępne w naszej Bibliotece i gorąco zachęcamy Was do sięgnięcia po nie oraz wspólną lekturę z Waszymi Pociechami.