Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci – przedłużamy rekrutację!

Jak często na liście korzyści z czytania odnajdujecie możliwość spotkania przyjaciela? Nieczęsto, prawda? A jednak, istnieje ogromna szansa, że miłość do książek pozwoli Wam znaleźć bratnią duszę, z którą można podzielić się wrażeniami z lektury i zatracić się w emocjonującej dyskusji. Właśnie – przedyskutować, a warunki sprzyjające głębokim i pozbawionym końca rozmowom zapewniają Dyskusyjne Kluby Książki. Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice i Opiekunowie, mamy przyjemność poinformować, że przedłużamy czas rekrutacji do dziecięcej grupy dyskusyjnej. Serdecznie zapraszamy Chłopców i Dziewczynki w wieku 7-11 lat, Czytelników, dla których książka jest czymś o wiele więcej, niż tylko chwilową rozrywką. Czekamy na Wasze zapisy w Bibliolandii. Strefie Dzieci do końca marca.

Podczas spotkań, utrzymanych w konwencji luźnych rozmów, entuzjaści będą mogli podzielić się własnym spojrzeniem na przeczytaną książkę, a także wysłuchać tego, co na jej temat mają do powiedzenia współuczestnicy. W Dyskusyjnym Klubie Książki dla najmłodszych Czytelników znajdzie się miejsce dla pasjonatów opowieści z dreszczykiem, miłośników baśni i światów alternatywnych, pouczających opowiadań wywiedzionych z życia, a także publikacji popularnonaukowych i podróżniczych.  Jak widać, to również doskonała okazja, by zapoznać się z zupełnie nowymi autorami oraz gatunkami literackimi, dotychczas nieznanymi.

Formująca się grupa czytelnicza otwiera przed nami możliwość nie tylko literackiej przygody. Prócz zaczytania czeka nas wspaniała zabawa, nie pozostawiająca miejsca na nudę, a rozgrywająca się w przytulnej scenerii Bibliolandii. Zapisy przyjmujemy do 31 marca (czwartek) 2022 r. do godz. 17.00, pod numerem telefonu: 14 683 35 04 wew. 17 (Bibliolandia. Strefa Dzieci). Zainteresowani mogą również zgłaszać się osobiście w Bibliolandii.

Wspólnie będziemy szybować pośród gatunków, by następnie w kameralnej atmosferze, wymieniać się wrażeniami. Jednak, nie obawiajcie się. Brak tu miejsca na rygory interpretacji, konieczność zapamiętywania najdrobniejszych szczegółów. Nie – spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki mają służyć naszej przyjemności, a jeżeli nauce, to wyłącznie w formie zabawy. Co więcej, każde spotkanie otwiera się na perspektywę znacznie szerszą, wkraczając na sferę aktywności ogólnorozwojowych. Członków klubu czekają zajęcia artystyczne, podczas których pomysły z królestwa literatury zostaną przeniesione wprost do rzeczywistości dzięki potędze wyobraźni, pomysłowości i manualnej zręczności. Twórczość poprzeplatają rozrywki intelektualne, sprawdzające i pogłębiające naszą wiedzę oraz spostrzegawczość, jak quizy i gry logiczne.  

Wierzymy, że wśród małych dyskutantów znajdą się wrażliwe na piękno osoby, pragnące w twórczy i pełen inwencji sposób wykorzystać wiedzę oraz obserwacje, wysnute z lektury. Często dopiero konfrontacja własnych przemyśleń z drugą osobą odkrywa drugie, a nawet trzecie dno książki, kierując uwagę na zupełnie inne aspekty. Nic zatem bardziej rozwijającego, niż możliwość wzbogacenia się o wiedzę oraz przeżycia kogoś o podobnych zainteresowaniach, lecz innych, równie cennych doświadczeniach. Comiesięczne spotkania mają ogromny i warty wykorzystania potencjał, by przerodzić się w rytuał nauki o sobie oraz innych, czy to przez pryzmat literackich bohaterów, czy dzięki perspektywom nakreślonym przez naszych współrozmówców.

Zapraszamy gorąco! Do zobaczenia!