Dofinansowanie za zakup nowości wydawniczych dla MiPBP w Dębicy w ramach NPRC 2.0

Drodzy Czytelnicy, mamy przyjemność podzielić się z Wami wiadomością, która z pewnością ucieszy nas wszystkich. MiPBP w Dębicy pozyskała fundusze na zakup nowości wydawniczych. Z dumą informujemy, że po raz kolejny udało nam się dołączyć do grona beneficjentów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, zakładającym działania na rzecz poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. Jednym z kluczowych działań jest właśnie ciągłe uatrakcyjnianie księgozbioru i poszerzanie go o kolejne pozycje. Wysokość dofinansowania dla MiPBP w Dębicy wynosi 10 000 PLN, które przeznaczymy na zakup najgorętszych i najbardziej wyczekiwanych nowości, mających wkrótce ubogacić księgozbiory Biblioteki Głównej oraz naszych filii.

Rynek wydawniczy kusi i rozpieszcza pasjonatów czytania wciąż pojawiającymi się nowościami. Doskonale znamy nieodparty urok świeżo wydanych publikacji i podobnie, jak Wy, uwielbiamy, gdy nasz księgozbiór rozwija się i powiększa o kolejne pozycje.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 stanowi największy i jeden z najbardziej istotnych programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uchwalony przez Radę Ministrów, obejmuje cztery priorytety, mające wzmocnić pozycję oraz potencjał bibliotek, będących w środowiskach lokalnych centrami zaufania społecznego, ośrodkami kulturotwórcze oraz aktywizującymi społeczność. Zakup nowości wydawniczych mieści się w pierwszym z priorytetów, jako najbardziej esencjonalny i w gruncie rzeczy przesądzający o tym, czy Czytelnicy uznają bibliotekę za miejsce odpowiadające im oczekiwaniom. To właśnie biblioteki, dzięki swojej ożywionej działalności, stanowią ośrodki konsolidacji małych społeczności, propagują wiedzę oraz umożliwiają pełnoprawne uczestnictwo w kulturze. NPRC 2.0 realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, biblioteką Naukową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury.

Doskonale wiemy, że czynnikiem decydującym o atrakcyjności naszych bibliotek jest dostosowana do Waszych potrzeb i oczekiwań, a Wasze listy czytelnicze wciąż poszerzają się o kolejne publikacje. Skrzętnie notujemy wszystkie Wasze prośby i pamiętamy o nich. Sami także z ciekawością sprawdzamy, jakie książki, dopiero co pojawiły się w księgarniach, by później móc spełnić Wasze życzenia. Wierzymy, że już niebawem wiele z Waszych czytelniczych życzeń spełni się, a Wy z chęcią sięgniecie do półek z nowościami.