Czas odwrócić pierwszą stronę – projekt „Page by Page – angielski od najmłodszych lat”

Wydawałoby się, że w XXI w., w dobie globalizacji i anglicyzmów, język angielski to lingua latina omnibus. Okazuje się jednak, że w odniesieniu do dorosłych Polaków w tym powszechnym przekonaniu niewiele jest prawdy, choć przecież korzyści z umiejętności posługiwania się językiem obcym można wyliczać bez końca. I tak, jak znajomość języka obcego otwiera na świat, niwelując granice, tak pragnienie przeobrażania rzeczywistości, wrażliwość oraz wnikliwość sprawiły, że  grupa uczennic II LO w Dębicy (Julia Jaźwińska, Hanna Biela, Kamila Gil, Natalia Mądro, Emila Gałda, Natalia Skruch) stworzyła projekt „Page by Page – angielski od najmłodszych lat”. MiPBP w Dębicy także została włączona w obszar działań akcji i w poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. otrzymaliśmy od dziewcząt niezwykły paszport dla naszych Czytelników– środki na zakup niezbędnych uczniom szkół podstawowych i średnich materiałów dydaktycznych w języku angielskim. Organizatorkom akcji udało się pozyskać aż 3 000 złotych, które wykorzystamy, by stworzyć solidny fundament do nauki języka każdemu, kto pragnie zdobywać i poszerzać swoje umiejętności. Pomoce dydaktyczne czekać będą na Was w Czytelni – dostępne na miejscu lub do wykorzystania w ramach wypożyczeń krótkoterminowych. Przypominamy, że w naszej bibliotece trwają cotygodniowe spotkania z językiem angielskim, podczas których dorośli doskonalą swoje umiejętności komunikacyjne, więc z pewnością i dla ich Uczestników rozpoczyna się nowy etap nauki.

W imieniu swoim oraz wszystkim adeptom języka angielskiego serdecznie dziękujemy inicjatorkom oraz realizatorkom projektu „Page by Page – angielski od najmłodszych lat” w ramach ogólnopolskiej olimpiady ”Zwolnieni z teorii” za przekazanie naszej bibliotece środków finansowych. Jesteśmy wdzięczni również wszystkim Darczyńcom, którzy dołączyli do zorganizowanej przez Uczennice zbiórki. 

Jesteśmy przekonani, że dzięki tak gruntownie przemyślanej pomocy wielu Uczniów oraz ich Rodziców otrzymuje właśnie dostęp do wartościowych treści – podręczników, repetytoriów oraz kompendiów wiedzy. Tego rodzaju wydawnictwa częstokroć są niezwykle kosztowne, a ponadto, trudno znaleźć publikację, na której można się oprzeć w nauce. Stąd też ich różnorodność, dostępna na wyciągnięcie ręki z pewnością usprawni proces nauki i jednocześnie ośmieli do niej, a wraz z postępami nadejdą „Page by Page” – strona po stronie wszystkie korzyści, jakie daje swoboda wyrażania się w języku obcym. Zbiórka to nie jedyne, czego dokonały Dziewczęta. Przygotowały też precyzyjną listę tytułów, najadekwatniejszych i najefektowniejszych podczas samodzielnej nauki.

Jednocześnie, pełni podziwu, gratulujemy tak przenikliwej i przyszłościowej wizji, jaką jest wsparcie dla wszystkich grup wiekowych na drodze nauki języka angielskiego. Wielkie brawa!