Co na mecie? Zdrowie i zabawa! Piknik integracyjny podczas „Bicyklomanii 2022 – rajd po zdrowie” w ramach  „Coolturalnej przygody z Funduszami Europejskimi”

Aktywność fizyczna i świetna zabawa to prawdziwie COOL tandem, więc byłoby wielką stratą na niego nie wskoczyć. Tak właśnie zrobiło ponad 600 miłośników dwóch kółek, biorących udział w największej i długo wyczekiwanej imprezie rowerowej w naszym regionie. 15. odsłona Bicyklomanii niczym magnes przyciągnęła wszystkie pokolenia wielbicieli jazdy na rowerze. Jednak dla Uczestników imprezy szczytowa forma nie kończy się na kondycji fizycznej. Dbałość o ciało to jedno, ale mieszkańcy ziemi dębickiej chętnie spotykają się, by podczas wspólnej zabawy wymieniać się wrażeniami, doświadczeniami, poznawać równie zaangażowanych pasjonatów i pielęgnować w sobie systematyczność, cierpliwość, zdyscyplinowanie i bliskość z naturą, bo to przecież, wśród rozlicznych korzyści, daje nam jazda na rowerze.  W sobotę 24 września, podczas „Bicyklomanii 2022 – rajdu po zdrowie”, w ramach „Coolturalnej przygody z Funduszami Europejskimi” mknęliśmy do wspólnego celu – fantastycznej zabawy, podczas której nie zapominamy o tym, co ważne – zdrowiu, bezpieczeństwie i odpowiedzialności.

Rajd rowerowy rozpoczął się o godz. 10.00, a punkt startowy stanowił Plac Solidarności w Dębicy. To stąd pełni entuzjazmu Uczestnicy wydarzenia wyruszyli w kierunku Korzeniowa. Tutaj, w Zespole Dworsko-Parkowym, rozkoszując się urodą XVII-wiecznego klasycystycznego założenia oraz spokojem, tchnącym od prastarych drzew, zregenerowaliśmy siły, by móc w pełni cieszyć się ekscytującymi niespodziankami, czekającymi na mecie. A tych nie brakowało, ponieważ na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej organizatorzy przygotowali niezliczone atrakcje, składające się na piknik integracyjno-profilaktyczny. Znając zamiłowanie dębiczan do radosnej, zacieśniającej więzi zabawy na świeżym powietrzu, MiPBP w Dębicy dołożyła wszelkich starań, by kolejne spotkanie również wypełniło uczestników pozytywną energią, otwartością, życzliwością i poczuciem więzi z lokalną społecznością.

Okazuje się, że nic nie motywuje do wysiłku, nawet tak przyjemnego i uskrzydlającego, jakim jest jazda na rowerze, w równym stopniu, co obietnica beztroskiej zabawy wraz z osobami o zbliżonym spojrzeniu na świat, priorytetach i upodobaniach. W takiej sytuacji nawet wyczerpanie jazdą odchodzi w niepamięć i rozchodzi się po ciele przyjemnie buzującymi endorfinami, by kontynuować podróż, w której celem jest właśnie droga, na której spotykamy uśmiechniętych i pogodnych ludzi. Na stadionie miejskim dla tych, którzy wciąż nie zaspokoili głodu wrażeń ekstremalnych czekała ścianka wspinaczkowa. Niepowtarzalne chwile wraz z bliskimi i przyjaciółmi uwieczniano w zabawnych przebraniach w fotobudce, a zdjęcia tym mocniej zaskakiwały, że na wielu z nich pojawiały się portrety osóbek o twarzyczkach kotków, myszek, czy buzie ozdobione motylkami i kwiatuszkami. Jak to możliwe? Dzięki stanowisku malowania dziecięcych buziek, które i bez tego jaśniały szerokimi uśmiechami. Wiemy doskonale, że Dzieciaki przepadają za dmuchańcami, na których mogą się wyszaleć i wyładować chociaż część nagromadzonej energii, więc nie mogło ich zabraknąć.

Z radością, jak ze słodyczą – trudno z nią przesadzić, więc dla tych, którzy lubią sobie dosładzać życie powstawały różowe obłoczki waty cukrowej. Z kolei amatorom letnich uczt przy grillu serwowaliśmy gorące kiełbaski, w nadziei, że choć na chwilę przedłużymy lato.

Balansując rozrywkę z edukacją, przybliżyliśmy Piknikowiczom także przyjazność oraz efektywność działań, realizowanych dzięki wsparciu Funduszy Europejskch. Dzięki przygotowanej prezentacji Uczestnicy dowiedzieli się o etapach termomodernizacji Domu Kultury „Śnieżka”, a także, jak istotne i jednocześnie obfitujące w korzyści – dla nas i natury – jest inwestowanie w odnawialne źródła energii. To inwestycja, której wielokierunkowe korzyści będą procentować, nie tylko w aspekcie ekonomicznym, ale jednocześnie – zapewniając nam zrównoważony rozwój w przyjaźni i szacunku wobec planety.

Rajd rowerowy zwieńczony piknikiem integracyjnym stanowi kolejne z działań w szerokim wachlarzu inicjatyw w ramach „Coolturalnej przygody z Funduszami Europejskimi”, projektu promującego dobre praktyki Funduszy Europejskich w naszym województwie, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach instrumentu REACT-EU, za które z całego serca dziękujemy.

#funduszeeuropejskie #funduszeUE #EUinmyregion #funduszeeuropejskiedlapodkarpacia #EuropejskiRokMłodzieży

Bibcyklomania i piknik integracyjny zostały zorganizowane w ramach „Coolturalnej przygody z Funduszami Europejskimi”, projektu promującego dobre praktyki Funduszy Europejskich w naszym województwie, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach instrumentu REACT-EU, za które z całego serca dziękujemy.