Boże Narodzenie oraz wieczór sylwestrowy – komunikat

Za kilka dni zasiądziemy przy wspólnym stole do wyczekiwanej wigilijnej wieczerzy. Dni wypełnią nam wyjazdy i wizyty Najbliższych, podczas których celebrować będziemy święta Bożego Narodzenia. Atmosfera bliskości, wzajemnego zrozumienia, wdzięczność oraz magia wspólnych chwil są tym, co czyni grudniowy czas wyjątkową i niepowtarzalną. Równie niezapomniany i znaczący jest ostatni dzień kończącego się roku. Drodzy Czytelnicy, chcielibyśmy poinformować, że w związku ze zbliżającymi się świętami w piątek, 24 grudnia 2021 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Czytelnia i Dział Zbiorów Regionalnych oraz nasze Filie będą nieczynne. W dniu 31 grudnia 2021, piątek, nasze placówki będą czynne do godz. 16.00. Filia nr 3 na ulicy Sportowej 28 oraz Filia nr 1 na ulicy Bojanowskiego 18 wyjątkowo tego dnia będą nieczynne. 

Baśniowa aura Bożego Narodzenia sprawia, że łagodnieją w nas urazy, łatwiej nam wyciągnąć dłoń do zgody. Rozmowy stają się głębszymi, a my sami czujemy się sobie bliższymi, niż zazwyczaj. Budujemy i scalamy delikatne więzi między nami, rozkoszując się ciepłem życzliwości oraz serdeczności. Współdzielimy się zachętami ponad podarunkami i gestami troskliwości, wrażeniami, których dostarczyło nam spotkanie, niejednokrotnie po bardzo długiej przerwie. Mamy nadzieję, że nadchodzący czas stanie się dla nas wszystkich sprzymierzeńcem kontemplacji, kultywowaniu tradycji, pielęgnowanych od najmłodszych lat i przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wydaje się, że najcenniejszym darem, jaki możemy otrzymać pod choinkę są tradycja, wartości oraz miłość i wspólnie spędzone chwile, pachnące świątecznymi smakołykami i skąpane w migotliwym świetle świec i lampek choinkowych.

Drodzy Czytelnicy, przepraszamy za niedogodności i jednocześnie gorąco zachęcamy do odwiedzin. Boże Narodzenie i Nowy Rok to przecież znakomita okazja do zaczytania, a na naszych pólkach nie zabraknie tak nastrojowych powieści, jak i fascynujących nowości z różnych dziedzin, które ubarwią Wam tę szczególną porę.