„5 dni dookoła świata z dębicka biblioteką” – REKRUTACJA!

Przed nami czas wyczekiwany wręcz tak niecierpliwie, jak wakacje. Nadchodzą zimowe ferie, a to oznacza, że nastała… pora na przygodę! Nie możemy pozwolić, by na czas międzysemestralnej przerwy w nauce zawładnęła nami nuda, więc Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy przychodzi z odsieczą. Co powiecie na wspólną podróż? Radośnie zapraszamy wszystkie Dzieci w wieku 7-11 lat na niesamowitą podróż pt. „Pięć dni dookoła świata z dębicką biblioteką”, podczas której poznamy tajemnice niemal wszystkich kontynentów – przed nami wyprawy obfitujące w nowe doświadczenia i wrażenia, wiodące poprzez imperium Chin, królestwo czekolady i ojczyznę ciabatty i tiramisu, aż na andyjskie szczyty, gdzie przywita nas sympatyczny uśmiech puszystych alpak, by zakończyć żywiołowym tańcem do wtóru afrykańskich rytmów. Czy urok tej trasy nie jest nieodparty?

„5 dni dookoła świata z dębicką biblioteką” to cykl zajęć czytelniczych, artystycznych, ruchowych oraz warsztatów, który obejmie dni 23-27 stycznia 2023 r. Zajęcia odbywać się będą w godz. 9.00-13.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (25 Dzieci) obowiązują zapisy. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń uczestników. Na Wasze zapisy czekamy od 11 stycznia 2023 r. (środa) od godz. 14.00 pod numerem telefonu: 14 683 35 04 wew. 17 (Bibliolandia. Strefa Dzieci).

Podróżując, chłoniemy świat wszystkimi zmysłami, wrażenia zapisują się w naszych wspomnieniach bogactwem zrównoważonych lub skontrastowanych, dotychczas nieznanych smaków i zapachów. W „5 dni dookoła świata z dębicką biblioteką” zgromadzimy imponujący zbiór nowych doznań, umiejętności i doświadczeń. Naszą wyprawę rozpoczynamy od Państwa Środka, krainy, w której, prócz cesarza, rządzą również legendarne wszechpotężne stworzenia. Smoki, uznawane za upostaciowanie szczęścia, dobroczynne i pełne gracji będą naszym amuletem w pierwszym dniu podróży, asystując nam podczas herbacianego ceremoniału i zagłębiania się w sekrety chińskiej kuchni. Po orientalnych urzeczeniach przeniesiemy się do krainy czekoladą płynącej, ojczyzny Smerfów, gofrów i… frytek z majonezem! O jakim kraju mowa – o Belgii! Z okazji wizyty w południowych Niderlandach czekają nas słodkie warsztaty z tworzenia autorskich czekolad, prowadzone przez Pana Tomasza Podkula, a dzień zakończymy smerfną zabawą. W miarę jedzenia apetyt rośnie więc w środę, przeniesieni do serca słonecznej Italii, rozpieszczać się będziemy się włoskimi przysmakami, których przygotowania nauczy nas Pan Piotr Bassara. Pod koniec dnia wyzwolimy zgromadzone pokłady energii razem z najsłynniejszym pajacykiem świata, a do tego równie sławnym kłamczuszkiem – Pinokiem. Czwartego dnia rozkoszować się będziemy pełnią życia! Viva la vida! – niech żyje życie! Te słowa towarzyszyć nam będą podczas naszej peruwiańskiej wyprawy, wraz z alpakami. Te pełne uroku, puszyste zwierzęta pojawią się na naszych zajęciach dzięki Pani Aleksandrze Kułak. Naszą podróż poprzez kontynenty domykamy na Czarnym Lądzie, gdzie z wielkim entuzjazmem będziemy poznawać codzienne życie rówieśników Dzieci, a także stworzymy plemienne maski, poznając różnorodność afrykańskiej kultury.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie, prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu „5 dni dookoła świata z dębicką biblioteką” przed zgłoszeniem Dziecka na zajęcia i warsztaty. Warunkiem udziału w projekcie jest dostarczenie wypełnionej Karty Uczestnika.